izmirgunluktur.com

0539 643 24 24

0232 463 48 68 - 0232 246 56 56

Ulusal: 0850 840 90 32

EKONOMİK ve KALİTELİ TATİLİN ADRESİ

                  0539 643 24 24 - 0555 831 87 87 - 0544 467 22 22

ORTA AVRUPA /

BALKANLAR TURU

 

14 gün 15 Gece

06 Tem -21 Tem. / 13 Ağus -28 Ağus.

 

 

Kişi başı tur ücreti Euro

0-6 yaş (koltuk istemez ise ücretsiz)

 

 İster İnternetten Online Olarak İstersenizde  Ofislerimizden Rezervasyon Yaptırabilirsiniz.

Maksimum - World card - Paraf - Axess -Bonus Kredi kartlarına 3-6-9 Taksit İmkanı

BİZİ

TAKİP

EDİN

1.GÜN : 14 Ağustos PAZARTESİ : SELANİK – İGOUMENİTSA :

 

Saat 00.05’de İzmir‘den belirlenen noktadan konuklarımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molaların ardından Ayvalık, Çanakkale, üzerinden İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, sabah saatlerinde Selanik e doğru yolumuza devam ediyor Selanik gezimize ulu önder Atatürk’ ün evini ziyaret ederek başlıyoruz. Panoromik şehir turumuzda; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Hamza Bey Camii, E.Venezelo – P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonya, Aristoteles, meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde bizi İtalya’nın Ancona limanına götürecek feribotumuza binmek için İgoumenitsa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz .  Geceleme Feribot ( 4 er kişilik kamaralı )

2.GÜN : 15 Ağustos SALI : ANCONA – ZÜRİH :

 

İtalya’nın Ancona limanınına varışımızın ardından Zürih hareket. Zürih e varış otelimize yerleşme

 

Gece Zürih otel konaklama

3.GÜN : 16 Ağustos ÇARŞAMBA: ZÜRİH :

 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda ; Zürih Gölü, Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi,eski lonca evleri, eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrsasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Kopenhag a hareket.

 

Geceleme otobüs yol

4.GÜN : 17 Ağustos PERŞEMBE : KOPENHAG – MALMÖ :

 

Sabah erken saatlerde Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz Kopenhag şehir turumuzda. Andersen’in roman kahramanı Küçük Deniz Kızı Heykeli’ni görüyoruz. Ardından Kopenhag’ın en renkli bölgesi Nyvan Kanali – Amelienborg Sarayi – Belediye binasi – ünlü eğlence parkı Tivoli ile en uzun yaya caddesi Stroget görülecek yerler arasında. Daha sonra serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkanı sonrasında, dünyanın en uzun köprülerinden biri ve bir mühendislik harikası olan, başkent Kopenhag ile anakara Danimarka’sını birbirine bağlayan (8500 mt ) Öresund köprüsü üzerinden geçerek İsveç’in üçüncü büyük şehri ve en güzel kentlerinden biri olan Malmö’ye varış. Malmö Kalesi, Turning Törso binası, liman bölgesi gördükten sonra şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz..

 

Geceleme Malmö otelimizde

5.GÜN : 18 Ağustos CUMA : GÖTEBURG – OSLO :

 

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden isveç'in önemli liman kenti Göteburg'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Goteburg’a varışımızın ardından panoromik şehir turu. Bu turumuzda Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Goteborg’un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Göteburg'dan ayrılış. Uddevalla-moss otoyolu ile çok güzel doğa manzaraları eşliğinde Norveç'in başkenti Oslo'ya varış, otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman.

 

Geceleme Oslo otelimizde

 

. 6.GÜN : 19 Ağustos CUMARTESİ : OSLO :

 

Sabah kahvaltısından sonra saat Fiyord kenti Oslo’yu gezmek için otelimizden ayrılış. Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden biri olan Oslo’da Nobel barış ödüllerinin verildiği iç mekan süslemeleri ile ünlü Oslo Belediye Binasi – Oslo Fiyord’unu çevreleyen liman bölgesi – Norveç Kraliyet Ailesinin yaşadığı Kraliyet Sarayi –Parlamento binasi – yaklaşık bin yıllık viking gemilerinin bulunduğu Viking Gemisi Müzesi ve şehrin kalbi Karl Johann caddesi görülecek yerler arasındaTur bitimi dileyen misafirlerimizle fiyord turuna katılıyoruz.) Akşam serbest zaman

 

Geceleme Oslo otelimizde

7.GÜN : 20 Ağustos PAZAR : STOCKHOLM :

 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından  İsveç’in başkenti ve kuzeyin kanallar kenti Stockholm e hareket.. Avrupa’nın havası ve suyu en temiz bu muhteşem kentine varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz Akşam serbest zaman

 

Geceleme Stockholm otelimizde

 8.GÜN : 21 Ağustos PAZARTESİ: STOCKHOLM :

 

Kahvaktımızın ardından gerçekleştireceğimiz panaromik Stockholm turumuzda ; Avrupa’nın en büyük sarayı İsveç Kraliyet Sarayı – Parlamento binası – şehrin ilk olarak kurulduğu eski Gamla Stan Adası ve Vasa müzesi görülecek yerler arasında..Ardından Stockholm’ün en meşhur yaya caddesi Stroget’te serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkanı. Saat 17:00’de lüks feribotumuz ile Stockholm’den ayrılış. Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye yöneliş. Gece boyunca gündüzü yaşayacağınız bu gemi yolculuğu sırasında feribotumuzdaki casino-bar-disco-müzik- free shop gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.

 

Geceleme feribotumuzda. ( 4 er kişilik kamaralı )

8.GÜN : 22 Ağustos SALI: HELSİNKİ – TALLİNN :

 

Sabah saat 09:55’de Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye varış. Şehir turumuza ilk olarak Esplanad caddesi – Parlamento Binasi – Mannerheim AnITI ile başlıyoruz. Ardından şehrin simgesi olan Senato binasi ile kilise’sini görüyoruz. Daha sonra Avrupa’nın en ilginç kiliselerinden biri olan ve içerisinde finli besteci Sibelus’un eserlerinin çalınarak dua edildiği Oyma Kaya Kilisesini geziyoruz. Finli besteci Sibelus’un anısına yapılmış olan Sibelus Aniti ve Finlandiya Cumhurbaşkanı’nın da her sabah alışveriş yaptığı, geleneksel yemek ve hediyelik eşyaların; meyve ve sebzelerin satıldığı Market meydani şehir turumuzun son durağı. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Saat 16:30’da Finlandiya’dan ve Helsinki’den ayrılarak, keyifli bir feribot yolculuğu sonrası Avrupa’nın en güzel kentlerinden biri olan Estonya’nın başkenti Tallinn’e varış.

 

Geceleme Talinn otelimizde

9.GÜN : 23 Ağustos ÇARŞAMBA : TALLİNN – RİGA :

 

Otelimizdeki sabah kahvaltısından sonra Tallinn şehir turu için otelimizden ayrılış .Asla unutamayacağınız bu muhteşem ortaçağ kentine ilk olarak şehrin ana giriş kapısı olan Viru kapı'dan giriyoruz. Viru Kapısı’ndan içeriye girdiğinizde tarih sayfalarında 500 yıl öncesine dönmüş olacaksınız. Ardından, Avrupa’nın en güçlü savunmasını oluşturan 3 metre kalınlığındaki şehir surları – belediye binası – Avrupa’nın ilk eczanesinin yapıldığı belediye meydanı ilk olarak göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra yukarı Şehir’de yer alan, Rusların hediye olarak yaptırdığı Alexandr Nevsky Kilisesi – Toompea kalesi –Parlamento binası diğer göreceğimiz eserler arasında. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Tallinn’den ayrılış. Baltık denizi kıyısındaki en güzel baltık kumsalları’nı takip ederek Parnu yolu ile saat Baltık Ülkeleri’nin incisi Letonya’nın başkenti Riga’ya varış. Otelimize yerleşme, akşam serbest zaman.

 

Geceleme Riga otelimizde

10.GÜN : 24 Ağustos PERŞEMBE : RİGA – VİLNİUS :

 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından gerçekleştireceğimiz Riga turumuzda ; Özgürlük Aniti – LamiaGsaati – Cat’s House – St. Peter Kilisesi – Black Heads House ve Dome Katedrali görülecek yerler arasında. Sonrasında serbest zaman ve alışveriş imkanı. Daugava nehri kenarında yer alan bu muhteşem kenti kesinlikle unutamayacaksınız. Tur bitimi Riga’dan ayrılış. Panavezvs otoyolu ile 3 Baltık ülkesinden bir tanesi olan Litvanya’nın; en çok ziyaret edilen yeri, göl kenarında yer alan ve Unesco dünya kültür mirasi içerisinde, Karay Türkleri'nin yaşadığı, kibin yemeği ile ünlü Trakaikentine varış. Bu muhteşem kentteki serbest zamanın sonunda Trakai’dan ayrılış. Yaklaşık 30 dakika sonar Litvanya’nın başkenti Vilnus’a varış. Coğrafi olarak Avrupa Kıtasının en ortasında yer alan Vilnus’u gezerken ilk olarak şehrin simgesi olan ve kentin kurucusu Kral Gediminas’ın Anıtını, Vilnus Katedrali ve Çan Kulesinin bulunduğu Neris Nehri kenarında yer alan Aşaği şehir’i görüyoruz. Ardından Cumhurbaşkanliği Sarayi – doğu avrupa’nın en iyi üniversitesi olan Vilnus Üniversitesi –Sst. John Kilisesi – St. Pareskava Kilisesi ile Belediye Binasi görülecek yerler arasında. Ayrıca bu şehir turumuz sırasında dünya’da bir tek Çin’in tanıdığı ve Vilnus’un içerisinde yer alan dünyanın en küçük ve en yeni cumhuriyeti olan Uzupis Cumhuriyeti’ni de göreceğiz. Daha sonra vilnus’un en önemli yaya caddesi olan Pilies Caddesi’nde serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkanı. Akşam gec saatlerde Litvanya’dan ve Vilnus’tan ayrılarak Polonya nın başkenti Varşovaya doğru yolumuza devam ediyoruz.

 

Geceleme otobüs yol

11.GÜN : 25 Ağustos CUMA: VARŞOVA :

 

Sabah erken saatlerde ulaşacağımız, komünizm ve yeni liberalizmin etkilerini bir arada görebileceğiniz bu muhteşem şehirde, gezimize, Kral Yolu diye adlandırılan caddeden başlıyoruz. Varşova’nın ünlü anıt ve eserlerinin bulunduğu bu hoş caddede astronomi bilgini Kopernik’in Anıtı – Parlamento binası – Üniversite binası – bir süre İstanbul’da da yaşamış olan ünlü vatansever adam Mickiewicz’in heykeli – St. Anny Kilisesi – Eski Kraliyet Sarayı ve Meydanı ile Varşova’nın ve Avrupa’nın en güzel parklarından biri olan Lazienki Parkı ve içerisindeki suda yüzen saray görülecek yerler arasında. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından, Budapeşte ye doğru yolumuza devam ediyorız. Budapeşte ye varış otelimize yerleşme

 

Geceleme Budapeşte  otelimizde

12.GÜN : 26 Ağustos CUMARTESİ : BUDAPEŞTE :

 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, ardından gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, opera, parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü görülecek yerler arasında Tur bitiminde serbest zaman. Sonrasında akşam saatlerinde  Romanya’nın başkenti Bükreş’e doğru yolumuza devam ediyoruz.

 

Geceleme otobüs yol

13.GÜN : 27 Ağustos PAZAR :  BÜKREŞ – VARNA – BURGAZ :

 

Sabah erken saatlerde ulaşacağımız Bükreş de : Parlamento Sarayı, Üniversite Meydanı, Devrim Meydanı, Komünist Parti Binası, Basın Binası, Carol Heykeli, Aetherium Binası, Ömer Hayyam Heykeli, Hernestaou Parkı, Havacılar Heykeli, Zafer Takı, Eski Şehir, Merkez Bankası Binası, Tarih Müzesi, Askeri Garnizon Ve Atamızın Büstü Görülecek Başlıca Yerler Arasındadır Sonrasında Romanya’nın Efsanevi Komünist Lideri Nikolay Çavuşesku Villasını Ziyaret Ediyoruz İhtişamlı Olarak Mimarlar Ve İç Mimarlar Tarafından Hazırlanmış Evini Gezdikten Sonra Dünya’da En Büyük 2. Yönetim Binası Olan Ve Özel Randevu Sistemi İle Gezilebilen Parlamento Sarayına Geçiyoruz. 1100 Odalı Ve Yaklaşık 90 Metre Yükseklikteki Nikolay Çavuşesku sarayını gezdikten sonra Bulgaristan ın liman kendi Burgaz a dopru yolumza devam ediyoruz. Burgaz a varışımızın ardından otelimize yerleşme. Sonrasında misafirlerimiz ; İster Burgaz ın tertemiz devasa güzel parklarında sükunet hiçbir şey yapmadan sükunet içinde gezerek, ister enfes sapsarı kumlu tertemiz plajlarında kumsallarda engine bakıp huzuru içlerine çekerek dinlenebilirler.

 

Gecelecem Burgaz otelimizde

14.GÜN : 28 Ağustos PAZARTESİ : BURGAZ:

 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Dereköy sınır kapısına hareket ediyoruz. Buradaki gümrük ve pasaport işlemlerini ardından Edirne, Çanakkale yolu ile gece geç saatlerde İzmir de oluyoruz .

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

• Lüx tur otobüsleri ile ulaşım

• Türkçe rehberlik hizmetleri – Şehir turları

• 10 Gece 4* otellerde konaklama

• Otellerde alınan sabah kahvaltıları

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

• 15 TL yurt dışı çıkışı fonu

• Öğle ve Akşam yemekleri

• 120 € Vize ücreti ve hizmet bedeli

• 20 € Seyahat Sigortası

• Kişisel harcamalar

 

 

YEŞİL PASAPORTLARA VİZE ÜCRETİ YOKTUR

KREDİ KARTINA 9 AY TAKSİT İMKANI