0539 643 24 24

0232 463 48 68 - 0232 246 56 56

Ulusal: 0850 840 90 32

EKONOMİK ve KALİTELİ TATİLİN ADRESİ

                  0539 643 24 24 - 0555 831 87 87 - 0544 467 22 22

KAPADOKYA TURU

HER HAFTA SONU

 İster İnternetten Online Olarak İstersenizde  Ofislerimizden Rezervasyon Yaptırabilirsiniz.

Maksimum - World card - Paraf - Axess -Bonus Kredi kartlarına 3-6-9 Taksit İmkanı

BİZİ

TAKİP

EDİN

2 GECE 2 GÜN  1 Gece KONAKLAMALI

Güvercinlik vadisi - Uç hisar - Göreme Açık hava müzesi - Paşa Bağ Vadisi Peri bacaları - Avanos - Türk gecesi - Üç güzeller Asmalı Konak

Yeraltı Şehri Ziyareti

 

Kişi başı tur ücreti  270 TL

0-6 yaş (koltuk istemez ise ücretsiz)   6-12 yaş 199 TL

 

1 GECE Otel Konaklamalı

OCAK - ŞUBAT - MART - NİSAN -MAYIS - HAZİRAN

HER HAFTA SONU

Akşam Saat 19:00'da Üçkuyular Opet Benzin ist. önü19:20’de Üçyol Yazahaneler, 19:45 Karşıyaka Anıt Heykeli 20:15  Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Kula, Afyon ve Konya’da vereceğimiz molalarımızın sonrasında sabah saatlerinde Aksaray’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı (Ekstra) Aksaray'da Ağaçlı tesislerinde serbest olarak alıyor...

 

1.GÜN: Nevşehir - Niğde - Kayseri ucgenindeki doğal guzelliklerini 3917 m. yuksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yuksekliğindeki Hasan Dağ`a borclu olan, Perslerin Guzel Atlar Diyarı; diye adlandırdıkları Kapadokya bolgesine doğru yol alıyoruz. Tuz Golunu panaromik goruyoruz ilk durağımız guvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi`ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi icinde yapacağımız yuruyuş esnasında Ağacaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de goruyoruz. İkinci durağımız; duşman baskınlarından kacan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir muhendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri ( veya Kaymaklı Yeraltı Şehri ). Yeraltı kentinin hemen ardından Uchisar istikametine doğru yol alıyoruz. Guvercinlik Vadisini ve Uchisar Kalesinin fotoğrafını cekip Oğle yemeğimiz icin kaya oyma bir mekana varıyoruz. Otantik bir mekanda aldığımız yemeğin ardından canak-comleği ile meşhur Avanos`a gidiyoruz. Avanos`ta Kızılırmak`ı gorup camurundan yapılan canak-comleklere dair bilgi alıyoruz. Cok başlı peribacalarının en guzel orneklerini goreceğiniz Paşabağ`da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ`da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar cektikten sonra ilginc peribacası oluşumlarını icerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz. Urgup icinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya`nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı buluyoruz. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya`nın simgesi olan Ucguzeller Peribacalarını goruyoruz. Gezilerimizin bitiminde otele yerleşme. ( programda ki yoğunluk nedeniyle otele akşam 17.30 civarı girilecektir. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın hazırlıklı olunmasında yarar vardır.) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yoreye ozgu Turk Gecesine ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz.

 

2.GÜN: Değerli misafirlerimiz otelde alacağımız acık bufe sabah kahvaltısı sonrasında ( Kahvaltı oncesi BALON TURU Ekstra ) EKSTRA BALON TURU (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araclarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından ucuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa suren bir hazırlıktan sonra balonlar gun doğumuna yakın ucuşa başlayacaklardır. Ucuş yaklaşık 1 saat surer. Ucuş sonunda konuklarımız icin ozel bir kutlama yapılacak, ayrıca ucuş hatırası olarak ucuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araclarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.) otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atolyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerini anlatacağız. Onyx Taş Atolyesinden sonra eski adı Korama olan Goreme Vadisi icindeki Goreme Acık Hava Muzesi ni geziyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Carıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise muzede goreceğimiz yerler arasında. Goreme Acık Hava Muzesinin Ardından İzmir e dönüş e geçiyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 

* ULAŞIM

* 4* HOTEL KONAKLAMASI

* REHBERLİK HİZMETİ

* HOTELDE 1 AKŞAM YEMEĞİ

* HOTELDE 1 SABAH KAHVALTISI

* ARAÇ İÇİ SICAK SOĞUK İKRAMLAR

* SEYAHAT SİGORTASI

* MT TUR GÜVENCESİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 

* MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

* ÖĞLEN YEMEKLERİ

* EXTRA HARCAMALAR

* HOTELDE EXTRA İÇECEKLER

* TÜRK GECESİ

* BALON ve ATV Turu

 

Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir. Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont, fotoğraf makinesi, şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

 

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

* 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

 

* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre geziye uygun küçük araç tahsis edilebilir .

 

*Turizm Bakanlığına bağlı Müzelerde MÜZE KART uygulaması geçerlidir.

 

* 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

 

* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

 

 * Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.