izmirgunluktur.com

0539 643 24 24

0232 463 48 68 - 0232 246 56 56

Ulusal: 0850 840 90 32

EKONOMİK ve KALİTELİ TATİLİN ADRESİ

                  0539 643 24 24 - 0555 831 87 87 - 0544 467 22 22

KAPADOKYA - ANKARA TURU

 

Ramazan Bayramı Özel, 3 Gece 3 Gün (2 Gece Konaklamalı) TUZ GÖLÜ, ANITKABİR, SARATLI KIRK GÖZ GEZİLERİ

İLE FARKLI PROGRAM

 İster İnternetten Online Olarak İstersenizde  Ofislerimizden Rezervasyon Yaptırabilirsiniz.

Maksimum - World card - Paraf - Axess -Bonus Kredi kartlarına 3-6-9 Taksit İmkanı

BİZİ

TAKİP

EDİN

 

Kişi başı tur ücreti  410 TL

0-6 yaş (koltuk istemez ise ücretsiz)   6-12 yaş 290 TL

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 

* ULAŞIM

* 4* HOTEL KONAKLAMASI

* REHBERLİK HİZMETİ

* HOTELDE 2 AKŞAM YEMEĞİ

* HOTELDE 2 SABAH KAHVALTISI

* ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

* SEYAHAT SİGORTASI

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 

* MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

* ÖĞLEN YEMEKLERİ

* EXTRA HARCAMALAR

* HOTELDE EXTRA İÇECEKLER

* TÜRK GECESİ

* BALON

 

Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir. Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont, fotoğraf makinesi, şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

 

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

* 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

 

* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre geziye uygun küçük araç tahsis edilebilir .

 

* Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir.  Acenta sorumlu tutulamaz.

Saat 20.00’de belirlediğimiz noktadan siz değerli konuklarımızı alıp, dünyaca ünlü peribacalarının bulunduğu, tabiat harikası KAPADOKYA’ya hareket ediyoruz. Uşak, Afyon, Konya üzerinden sabah saatlerinde Aksaray'a ulaşıyoruz.

 

1. Gün: Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Üçgüzeller, Ürgüp, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar

Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra, İç Anadolu`nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı`nın eteklerine gidiyoruz. İçerisinde 105 tane kilise barındıran IHLARA VADİSİ’nde; Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kilise’yi ziyaret ediyor ve melendiz çayı boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından NARLIGÖL (ACI GÖL) KRATER GÖLÜ’ne gidiyor ve anılarımızın arşivine yeni fotoğraflar ekliyoruz. Ardından peribacaları oluşumlarını incelemeye başlıyoruz. İlk olarak GÜVERCİNLİK VADİSİ’ni ardından UÇHİSAR KALESİ’ni görüntüleme fırsatı buluyoruz. Sonrasında bu kez bölgeye özgü ONYX TAŞI’nın atölyede ustalarının elinde şekillenip esere dönüşüne tanıklık ediyor ve Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O AĞACIN ALTINDA’ya gidiyoruz. Ardından ÜÇGÜZELLER’i görüp,ÜRGÜP’e geçiyoruz. Ürgüpte ikinci ASMALI KONAK EVİ’Nİ ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün: Hacıbektaş, Paşabağ, Dervent, Güvercinlik, Avanos, Göreme. Çavuşin

 Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız BALON TURU (ekstra) ‘na katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.)Balon turunun ardından sabah kahvaltımızı otelimizde alıyor ve HACI BEKTAŞ-I VELİ KÜLLİYESİ ’Nİ ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Sırasıyla; NADAR, DERGÂH ve HAZRET AVLU’LARINI ve etraflarını süsleyen yapıları (üçler ve aslanlı çeşme, aşevi, cami, mihman evi, meydan evi, çilehane, kırklar meydanı) ziyaret ediyoruz. Son olarak Hacı Bektaş-I Veli’nin ve Balım Sultan’ın Türbelerini de ziyaret ettikten sonra Hacı Bektaş’tan ayrılıyor ve ÇAVUŞİN’E gidiyoruz. Çanak Çömlek Atölyesi'nde çömlekçilik hakkında bilgi alıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından öğle yemeği için Kapadokya’nın özgün mimarisini yansıtan doğal yapılardan birisinde yemek molası veriyor ve yöreye özgü lezzetleri tatmaya devam ediyoruz. Yemek sonrası yapılarıyla bizleri büyüleyecek; Asmalı Konak Dizisi’nin de ilk çekimlerine ev sahipliği yapan Mustafa Paşa’ya gidiyoruz. Panoramik olarak yapacağımız kısa turun ardından PAŞABAĞ, DERVENT, GÜVERCİNLİK VADİSİ ve AVANOS gezilerimizi tamamlayıp, bol bol fotoğraflarımızı çektikten sonra, günü Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini birleştirerek ziyarete gelenlere doyumsuz zevk ile sunan GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ’Nİ ziyaret ederek sonlandırıyor ve ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. *** Akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimizle birlikte EKSTRA olarak sunulan kapadokya Türk Gecesi’ne katılmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Türk Gecesi keyfinden sonra otelimize gece yarısı saatlerinde dönüyoruz.

 

3.Gün: Saratlı Kırkgöz Yer altı Şehri, Tuz Gölü, ANITKABİR, 1. Ve 2. Meclis Binaları

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp; her programda göremeyeceğiniz, yer altı şehirlerinden engüzellerinden olan SARATLI KIRKGÖZ YER ALTI KENTİ’ni geziyoruz. Yolculuğumuzda sırada TUZGÖLÜ var. Sonrasında farkımızı ortaya koyarak, programımıza ANKARA ile devam ediyoruz. İlk durağımız tabiî ki Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebedi istirahatgahı ANITKABİR. Aslanlı yolda yürüyüp Anıtkabir Müzesini gezip, ATA’mızın kişisel eşyalarını fotoğraflayıp, sıradaki duragımız olan 1. VE 2. MECLİS BİNALARINI gezerek turumuzu sonlandırıyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından şehrimize ulaşıp bir daha ki İzmir MT Tur Seyahat Acentesi organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.