Samos Adası Turu

Samos Adası Turu
Kişi Başı Tur Ücreti

199 € Başlıyan Fiyatlar İle

Yunanistan Samos Adasında geçireceğiniz iki günlük eşsiz bir program

 • Günübirlik Tur
 • Çarşamba - Cuma - Cumartesi - Pazar
 • Kültür Turu
 • Türkçe/İngilizce
image description

İzmir Hareketli Samos Adası Turu

15-17 Haziran kuşadası çıkışlı - Samos bayram turu 3 gece 3 gün 

Tur Programı

SAMOS ADASI BAYRAM TURU - 1. GÜN PROGRAMI

 Sabah saat 07:00'de  KUŞADASI EGE PORT ana girişi önünde Check-in işlemlerimiz için hazır oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 08:30’de kalkacak olan feribotumuza biniyoruz. 1 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Samos Adası Vathi limanına yanaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından misafirlerimiz bagajlarını bizleri bekleyen aracımıza teslim ediyorlar. Sonrasında rehberimiz nezaretinde yürümek suretiyle adanın başkenti olarak kabul edilen Vathi kentini keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Pisagor Meydanı ve Aslan heykeli gibi önemli ögeleri yakından tanıma şansını buluyoruz. Gezimiz sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberlerinin belirleyeceği serbest zaman içerisinde yemek (extra) ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Vathi kentinde gerçekleştirdiğimiz gezimiz sonrasında rehberimizin belirlemiş olduğu buluşma noktası ve saatinde hazır bir şekilde aracımıza geçip buradan adanın kuzeybatısında bulunan Karlovasi şehrindeki otellerimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. (Not:Odalara giriş saati 14.00’tür) Otobüsümüzle gerçekleştirdiğimiz sahil hattında ki keyifli yolculuğumuz sonrasında yaklaşık olarak 40 dakika sonra Karlovasi'ye varıyor ve otel odalarımıza dinlenmek üzere yerleşiyoruz.

SAMOS ADASI BAYRAM TURU - 2. GÜN PROGRAMI

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından,rehberimizin belirleyeceği hareket saatinde otellerimizin önünden hareket edicek olan otobüsümüze biniyor; Buradan Samos adasının güneybatısında yer alan,konumu itibariyle adanın en yüksek dağ köylerinden birisi olan Platanos köyüne doğru hareket ediyoruz. Bir yanımızın yemyeşil ormanlarla, diğer yanımızın ise masmavi denizle çevrili olduğu yoldan seyahatimize devam ediyor ve bu keyifli rotanın sonunda; Pitoresk bir görüntü çizen Platanos köyüne ulaşıyoruz.Burada misafirlerimiz rehberleri eşliğinde yaptıkları köy gezisi sonrasında belirlenen serbest zaman içerisinde köy meydanında arzu ederlerse kahvelerini (extra) alabilecekleri gibi dileyen misafirlerimizde son derece güzel panaromik fotoğraf kareleri yakalama şansına sahip olucakları Platanos ziyaretimiz sonrasında Karlovasi'ye dönüş için harekete geçiyoruz. Karlovasi'ye dönüş sonrasında rehberimizle birlikte yürümek suretiyle adanın ikinci büyük kenti olan Karlovasi kentini keşfe çıkıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında Karlovasi kenti meydanında arzu eden misafirlerimiz yemek (extra) imkanı bulduktan sonra rehberlerinin belirlediği buluşma saatinde bir araya gelmek suretiyle yürüyerek Karlovasi kenti içerisinde ki gezilerine devam edip sonrasında bizleri bekleyen otobüsleri eşliğinde Potami Aşıklar plajını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Burada gerçekleştiriceğimiz panaromik gezimiz sonrasında otellerimize dinlenmek üzere geriye doğru otobüsümüzle hareket ediyoruz.

 SAMOS ADASI BAYRAM TURU - 3. GÜN PROGRAMI

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor valizlerimizle birlikte rehberimizin belirteceği saatte başlayacak olan turumuzun son gününde otel önünde bizleri bekleyen otobüsümüze valizlerimizi teslim edip hazır oluyoruz. Samos Adası'nın güneybatısında bulunan ve Pisagor’un doğum yeri olarak kabul edilen Pythagorion kentine doğru yol almak üzere harekete geçtiğimiz de yolların üzerinde bizleri karşılayan üzüm bağlarını görüyor ve bir kez daha adanın neden ünlü bir Şarap adası olduğunun farkına varıyoruz. İlk durak noktamızı Samos’un şarabı kadar ünlü olan ballarının tadına varmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasında gerçekleştiriyoruz.Buradaki molamız sonrasındaysa şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos Köyü'nden geçiyoruz. İkinci durak noktamızı gerçekleştirmek üzere adayla özdeşleşmiş olan Antik dönemin ünlü matematikçisi Pythagorias'ın tasarımı olan eşsiz kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve bilinen adıyla “Adalet Kupası” olarak anılan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz.Dileyen misafirlerimize kendileri ya da hediye etmek için olağanüstü tasarıma sahip bu kupalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Pythagorion'a vardığımızda, birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu turizm cennetinde antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Bu güzel beldenin çarşısında,serbest zaman sürecinde dileyen misafirlerimiz alışveriş ve yemek (extra) imkanı bulacaklardır. Rehberimizin belirlediği buluşma zamanında otobüsümüzle yarım saatlik bir yolculuk sonrasında özellikle yaz sezonu içerisinde adanın en meşhur plajlarına sahip olan, tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’tan izler taşıyan Kokari’ye varıyoruz. Bu şirin beldede vereceğimiz serbest zaman süresince dileyen misafirlerimiz bu şirin beldeyi dolaşma imkanına sahip olucaklar. Burada geçirdiğimiz molamızın ardından bizleri bekleyen otobüsümüze biniyor ve Samos Adası'nın başkenti kabul edilen Vathi kentinde bulunan teknemize geçmek üzere limana doğru hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 17:30’da Vathi’den hareket eden gemimize biniyor ve her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu gezimizin de sonuna geliyor, yine ve başka bir Martı Tur organizasyonunda yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Notlar:

1- Otellerde unutulan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir, lütfen unutulan eşyaların geri getirilmesini talep etmeyiniz.

2- Dileyen misafirlerimize taverna gecesi(FİX MENU) ile alakalı olarak rehberiniz tarafından bilgi verilecektir.

3- Mevcut Samos programımız Mayıs ayında yaz sezonuyla birlikte güncellenecektir.

4- Rehberin yol güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkı vardır.

 **İZMİR'DEN TRANSFERİMİZ VARDIR( EKSTA )**

 

! Bir gece konaklamalı seçeneğimiz de mevcuttur.

! Kurban Bayramı Özel 3 gece konaklamalı tur 255 Euro

! Kuşadası Liman hareketimiz de mevcuttur.

izmir çıkışlı Samos Adası Turu Detayları

İzmir Mt Tur Seyahat acentası hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız

Konaklaması Olan Turlarda Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

 • Otobüsler: (29 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcıNeoplan Cityliner/Tourliner: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı Mitsubishi Safir: 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
 • Midibüsler: (18 - 28 Kişi Sayılarında Kullanılır) Otokar/Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • Minibüsler: (17’ye kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)Vw Volt: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı Vw Crafter: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı Mercedes Sprinter: 19+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı Mercedes Sprinter El: 17+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Dahil Olan Hizmetler

  * Gidiş - Dönüş Gemi bileti

  * 2 Gece Kahvaltı Dahil Otel konaklaması 

  * Rehberlik hizmeti ve Ada turları

Dahil Olmayan Hizmetler

  * Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

  * Öğle Yemekleri

  * Vize Ücreti ( Yeşil pasaport ve Schengen Vizesi olmayanlar için )

  * Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası

  * Yurtdışı çıkış harcı

  * Kişisel harcamalar

  * izmir Transfer Ücreti 20 € ( Bayram ücreti 25€ )

Online Rezervasyon İçin www.martitur.com adresinden turumuzu satın alabilir.

İsterseniz Acenta Telefonlarımızdan Rezervasyon Yaptırabilir

Ulusal: 0850 840 90 32

WHATSAPP TAN BİZE ULAŞIN - 0539 643 24 24

Telefonlarımız ARA
0232 246 56 56
0232 463 48 68
0539 643 24 24
0555 831 87 87
0544 467 22 22

Tanıtım Videosu

martitur iletişim